Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Venirea lui Ando nu linişteşte apele la Cluj. CFR pierde iar puncte

Venirea lui Ando nu linişteşte apele la Cluj. CFR pierde iar puncte

14 Apr 2012   •   11:59

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, în deplasare la Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 26-a a Ligii I. Chiar dacă a schimbat antrenorul după etapa trecută, aducându-l pe Ioan Andone, CFR Cluj nu pare să îşi revină, în ultimele trei partide înregistrând un eşec şi două egaluri.

Petrolul a deschis scorul prin tunisianul Hamza Younes (38), dintr-un penalty scos de Opriţa, care a fost faultat de Camora. Gazdele au jucat mai prost după pauză şi ardelenii, în inferioritate, au reuşit să egaleze prin Ronny (69).

CFR putea da lovitura în prelungiri, însă Liviu Ganea a ratat o ocazie imensă de a aduce victoria oaspeţilor. Rezultatul o menține pe CFR Cluj în fruntea clasamentului Ligii I, însă Dinamo și Steaua se pot apropia la trei puncte, dacă se impun la Chiajna, respectiv Galați.

În cealaltă partidă disputată vineri, Ceahlăul Piatra Neamţ a învins pe FC Braşov cu scorul de 1-0 , unicul gol al partidei fiind reuşit de bosniacul Bojan Golubovic (52).