Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victoria Brăneşti câştigă partida cu Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0

Victoria Brăneşti câştigă partida cu Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
17 Sep 2010   •   20:43

Victoria Brăneşti a învins Pandurii Tg. Jiu cu 2-0, în cadrul unei partide din din etapa a VIII-a a Ligii I. Prima repriză a meciului s-a încheiat la egalitate, iar scorul a fost deschis în minutul 52 de Simion care a înscris din şase metri, după o centrare a lui Popa. Un minut mai târziu este 2-0 pentru Victoria, după ce Marincau a reluat cu capul o centrare din corner.

Straut a fost eliminat pe finalul partidei, iar în minutul 90+3 a fost rândul lui Nicoară să fie eliminat din joc.

Echipele de start:

Pandurii Tg. Jiu:M. Popa, Grecu, Chiricheş, Viera, G. Matei, C. Băcilă, Pintilii, Cl. Voiculeţ, D. Orac, Apostu, I. Iordache

Brăneşti:Stoicescu, Străuţ, Sg. Bar, Marincău, Ed. Nicola, B. Oprea, D. Popa , Olariu, Nicoară, Cp. Prodan, V. Simion