Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victorie categorică pentru Universitatea Craiova: 4-1 la Târgu Mureş

Victorie categorică pentru Universitatea Craiova: 4-1 la Târgu Mureş

27 Sep 2010   •   18:05

Universitatea Craiova a obţinut trei puncte preţioase în deplasarea de la FCM Târgu Mureş, unde s-a impus cu scorul de 4-1.

Aflată în zona retrogradării înainte de această etapă, Universitatea Craiova a forţat atacul încă din debutul partidei de la Târgu Mureş şi Găman a deschis scorul în minutul 10, după ce a reluat cu capul din careul de 16 metri.

Cu trei minute înainte de finalul primei reprize, Onicaş a faultat în careu, iar Mihai Costea a transformat cu încredere lovitura de pedeapsă.

Tot dintr-un penalty au revenit şi gazdele în joc, transformat de Dan în minutul 62, însă Andrei Prepeliţă a dus scorul la 3-1 în minutul 69 şi le-a oferit oltenilor un final de partidă liniştit, pentru ca Woobay să închidă tabela în minutul 90.