Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Viitorul Constanța - Dinamo București 1-1. Au marcat copiii unor foști internaționali

Sursa foto: Foto: GSp.ro
25 Iul 2015   •   22:49

Viitorul Constanța a remizat pe teren propriu cu Dinamo București, scor 1-1 (0-0), într-un meci disputat sâmbătă etapa a 3-a a Ligii I de fotbal.

Viitorul a punctat prin Răzvan Marin, în debutul reprizei secunde (minutul 47), și a condus până în minutul 79, când Patrick Petre a adus egalarea, la mai puțin de zece minute de la intrarea în joc. Răzvan Marin este fiul lui Petre Marin, iar Patrick Petre, fiul lui Florentin Petre.

Cele două echipe sunt neînvinse în actualul sezon. Dinamo a urcat provizoriu pe locul 2, cu 5 puncte (o victorie, două remize). Viitorul, pe locul 6, are 3 puncte, obținute din tot atâtea remize, golaverajul echipei fiind 5-5.