Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Zicu întoarce soarta partidei cu Rapid şi aduce trei puncte pentru FC Timişoara

Zicu întoarce soarta partidei cu Rapid şi aduce trei puncte pentru FC Timişoara

02 Oct 2010   •   23:34

FC Timişoara s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa Rapidului şi i-a depăşit pe giuleşteni în clasament. Rapid a deschis scorul după un contraatac, Cesinha punctând cu un şut din afara careului, în minutul 23.

Gazdele au egalat trei minute mai târziu, prin Zicu, care a trimis mingea în plasă cu capul, de lângă Marius Constantin, după o centrare de pe partea stângă de la Alexa. Zicu avea să devină eroul partidei în minutul 87, când a întors complet rezultatul şi a adus trei puncte Timişoarei cu un şut de la marginea careului.

Timişoara ocupă locul doi în clasament, cu 20 de puncte, la două puncte de liderul Oţelul Galaţi. Pe poziţia a 3-a se află Rapid, cu 18 puncte.