Antena 3 CNN Sport Tenis Alexandra Dulgheru, în turul 3 la Miami. Halep şi Niculescu, eliminate

Alexandra Dulgheru, în turul 3 la Miami. Halep şi Niculescu, eliminate

25 Mar 2011   •   08:34

Alexnadra Dulgheru îşi continuă parcursul la Sony Ericsson Open de la Miami, turneu dotat cu premii totale de 4,5 milioane de euro. Jucătoarea de tenis de 21 de ani s-a calificat în turul 3 al concursului din Florida, după ce a învins-o pe sud-africanca Chanelle Scheepers în două seturi, 6-3, 6-2.

În următorul meci, Dulgheru o va înfrunta pe învingătoarea dintre chinezoaica Na Li şi suedeza Johanna Larsson.

Celelalte două reprezentante ale României la Miami s-au oprit în turul 2. Simona Halep a fost învinsă de Svetlana Kuznetsova (Rusia), locul 15 în clasamentul WTA, scor 0-6,4-6, în timp ce Monica Niculescu a pierdut în faţa sârboaicei Jelenei Jankovic, locul 7 mondial, cu 3-6, 1-6.