Antena 3 CNN Sport Tenis Andreea Mitu, campioană la turneul ITF de la Praga | Românca a câştigat prima finală din ultimii patru ani

Andreea Mitu a devenit campioană la turneul ITF de la Praga, astăzi, după ce a învins-o în finală pe tenismena cehă Sara Bejlek.

Sursa foto: Profimedia Images
de Alin Tarnovschi    |    03 Sep 2023   •   16:54

Andreea Mitu a câștigat trofeul turneului ITF de la Praga. Românca (locul 450 WTA) a învins-o pe Sara Bejlek în 3 seturi, scor 6-7, 6-2, 3-6, după două ore și 23 de minute de joc.

Aceasta a fost prima finală disputată de Andreea Mitu în ultimii 4 ani. Ultima finală jucată de Andreea Mitu a fost în anul 2019, la Arad, atunci când a pierdut în faţa jucătoarei din Spania, Irene Escorichuela.

Turneul ITF de la Praga este dotat cu premii totale de 60.000 de euro.