Antena 3 CNN Sport Tenis Monica Niculescu a fost eliminată la Australian Open. Învinsă de o jucătoare din afara TOP 100 WTA

20 Ian 2016   •   12:05

După Halep, Begu și Mitu, Monica Niculescu devine a patra româncă eliminată de la Australian Open. Doar Alexandra Dulgheru ne mai poate aduce o bucurie în primul turneu de Mare Șlem al anului, deși sansele ei, conform specialiștilor, sunt reduse.

Monica Niculescu a fost eliminată în turul secund de rusoaica Elizaveta Kulichkova. Sportiva numărul 109 în ierarhia WTA s-a impus cu 6-4, 2-6, 6-4.

AUSTRALIAN OPEN LIVE, Niculescu - Kulichkova 4-6, 6-2, 3-5:
 Monica Niculescu se află la un pas de eliminare.

AUSTRALIAN OPEN LIVE, Niculescu - Kulichkova 4-6, 6-2, 3-4:
 Monica Niculescu câștigă al treilea game în setul decisiv, însă rusoaica trece acum la serviciu.

AUSTRALIAN OPEN LIVE:
Monica Niculescu dă semne de slăbiciune și adversara ei câștigă patru gameuri la rând. 4-2 în decisiv

După ce rusoaica a câștigat primul set cu 6-4, Monica Niculescu pare să revină în meci. Românca a câștigat setul secund cu 6-2 și conduce cu 2-0 în decisiv.

AUSTRALIAN OPEN LIVE. Monica Niculescu, locul 40 WTA, joacă la această oră în turul doi la Australian Open împotriva sportivei din Rusia Elizaveta Kulichkova (109 WTA).