Antena 3 CNN Sport Tenis Ce s-a întâmplat aseară la o televiziune din România în timpul meciului Simonei Halep de la Indian Wells

10 Mar 2018   •   10:40

Din păcate, cei care au stat până după miezul nopţii pentru a vedea duelul Halep (1 WTA) - Pliskova (77 WTA) pe Digi Sport 2 au făcut o alegere proastă.

Transmisia întâlnirii s-a întrerupt la scorul de 3-2 în setul doi, atunci când au început să curgă reclamele, scrie adevarul.ro.

Deşi pe livetext jocul s-a reluat, nu acelaşi lucru s-a întâmplat şi cu transmisiunea Digi Sport! Abia după vreo cinci minute, comentatorul a revenit cu o imagine statică a Pliskovei, spunând că acesta e ultimul cadru primit de Digi Sport şi că nu mai vin imagini de la partidele care sunt în desfăşurare la Indian Wells! După alte câteva minute, Digi Sport 2 a început să dea imagini de la meciul Vandeweghe - Kanepi, care s-a jucat simultan cu partida dintre Halep şi Pliskova!