Antena 3 CNN Sport Tenis După ce l-a învins pe Monfils, Hănescu a fost eliminat de un jucător de pe locul 287 ATP

15 Iul 2011   •   10:33

Victor Hănescu nu a reuşit să confirme după ce l-a învins în primul tur al turneului de la Stuttgart pe primul favorit, francezul Gael Monfils, şi a cedat în două seturi în faţa slovacului Pavol Cervenak, locul 287 în clasamentul ATP.

La capătul unui meci care a durat o oră şi 30 de minute, Hănescu a fost învins cu 3-6, 6-7 şi şi-a încheiat aventura la concursul dotat cu premii toatale de 450.000 de euro.

Pentru că s-a calificat în turul 2 la Stuttgart, românul va primi 20 de puncte ATP şi un cec de 6.565 de euro.