Antena 3 CNN Sport Tenis Hănescu, eliminat din primul tur la BCR Open România pentru al treilea an consecutiv

21 Sep 2010   •   18:50

Victor Hănescu, cel mai bun tenismen român al momentului, a fost eliminat pentru a treia oară consecutiv în primul tur de la BCR Open România. Hănescu, cap de serie numărul şase, a fost învins cu 6-2, 2-6, 1-6 de către spaniolul Marcel Granollers (locul 87 ATP), după două ore şi două minute.

Pentru participarea la turneul bucureştean, Hănescu va primi un cec în valoare de 3.785 de euro.

Marţi, au mai evoluat Victor Crivoi (locul 184 ATP), care s-a calificat în turul secund al BCR Open România, după ce a trecut de spaniolul Santiago Ventura (139 ATP), scor 6-4, 6-0, şi Marius Copil, care a fost eliminat de italianul Simone Vagnozzi, scor 7-6 (4), 6-4.

În turul următor, Crivoi va juca cu italianul Potito Starace, favoritul numărul 3, calificat direct în optimi.