Antena 3 CNN Sport Tenis Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Indian Wells. Alexandra Cadanţu, eliminată

de M.T.    |    07 Mar 2014   •   09:12

Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Indian Wells, după ce a trecut în runda inaugurală de Marina Erakovic, din Noua Zeelandă.

Românca, locul 63 în ierarhia mondială, s-a impus cu un dublu 6-2, după o oră şi 20 de minute de joc.

În turul următor, Niculescu o va întâlni pe rusoaica Ekaterina Makarova, a 24-a jucătoare a lumii şi cap de serie numărul 23 la turneul californian.

Cealaltă reprezentantă a României care a jucat în primul tur, Alexandra Cadanţu, a fost eliminată, după ce a pierdut cu 4-6, 0-6 în faţa americancei Coco Vandeweghe.

În turul doi al turneului de la Indian Wells vor intra în competiţie şi Simona Halep, a şasea favorită, şi Sorana Cârstea.