Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep s-a clasat pe locul doi la "Lovitura anului". Clasamentul WTA

Simona Halep s-a clasat pe locul doi la "Lovitura anului". Clasamentul WTA

Sursa foto: Foto: Facebook/ Simona Halep
de S.T.    |    07 Dec 2015   •   19:42

Jucătoarea română Simona Halep s-a clasat pe locul al doilea în ancheta pentru premiul "Lovitura anului", organizată de WTA, câștigătoare fiind desemnată poloneza Agnieszka Radwanska.

Aproape jumătate dintre votanți (42%) au recompensat-o pe Radwanska pentru apărarea sa în fața cehoaicei Petra Kvitova, în finala Turneului Campioanelor de la Singapore.

Simona Halep a primit 34% din voturi pentru un schimb de mingi foarte disputat împotriva italiencei Sara Errani, la turneul de la Toronto.

Poziția a treia a fost ocupată tot de poloneza Agnieszka Radwanska, pentru un lob reușit în cursul turneului de la Miami (18%).