Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep nu şi-a dat seama că a câştigat setul al doilea. Ce a declarat sportiva

Sursa foto: foto: dcnews.ro
03 Apr 2015   •   10:18

Simona Halep nu a realizat că a câştigat al doilea set şi a aşteptat pe teren ca adversara sa, Serena Williams să servească. După ce a punctat pentru 6-4 în al doilea set, Halep s-a dus la copilul de mingi din spatele terenului care îi ţinea prosopul. Între timp, Williams s-a îndreptat spre scaun pentru obişnuita pauză dintre seturi. Abia atunci şi-a dat seama Halep că urma o pauză şi a mers şi ea, zâmbind, către scaunul de pe marginea terenului. Asta pentru că, spune ea, nu a jucat cu gândul la tabelă.

"Nu am jucat pentru scor. Am încercat doar să joc cel mai bun tenis ale meu, să fiu aproape de ea, doar să lovesc şi să lupt pentru fiecare minge", a explicat Halep momentul.

Simona Halep a ratat calificarea în finala turneului de categorie Premier Mandatory Miami Open. E a fost învinsă cu scorul de 6-2, 4-6, 7-5, de numărul 1 mondial, Serena Williams, în semifinalele competiţiei.