Antena 3 CNN Sport Tenis Victorie uriaşă pentru Simona Halep. Este la cea mai bună performanţă din carieră la US Open

07 Sep 2015   •   20:44

Calificarea în sferturile turneului este cea mai bună performanţă a Simonei Halep la US Open.

În faza următoare a competiţiei constănţeanca o va întâlni pe Viktoria Azarenka, numărul 21 mondial.

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 2 în decisiv. VICTORIE pentru Simona Halep!!!

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 2 în decisiv. Simona e pe val. Câştigă lejer acest game.

Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 2 în decisiv. Românca strânge din dinţi şi îşi măreşte avantajul. Oboseala îşi pune amprenta pe jocul celor două.

Simona Halep - Sabine Lisicki 3 - 2 în decisiv. Simona nu mai ezită la serviciu şi câştigă.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 2 în decisiv. Ambele jucătoare acuză probleme fizice.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 1 în decisiv. Serviciu impecabil pentru Simona.

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 1 în decisiv. Nemţoaica îşi câştigă serviciul.

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 0 în decisiv. Simona fructifică serviciul.

Victoria se va decide în setul trei.

Simona Halep - Sabine Lisicki 7 - 5 în setul doi. SET Simona Halep. Partida intra în decisiv.

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 5 în setul doi. Game excelent pentru Simona.

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 5 în setul doi.

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 4 în setul doi. Break si pentru Lisicki.

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 3 în setul doi. Simona va servi pentru set!

Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 3 în setul doi. Break şi pentru Lisicki. Joc deschis al ambelor sportive.

Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 2 în setul doi. Înca un break pentru Halep.

Simona Halep - Sabine Lisicki 3 - 2 în setul doi. În sfârşit Simona a luat iniţiativa.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 2 în setul doi. Simona îi răspunde nemţoaicei şi reuşeşte break-ul.

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 2 în setul doi. Break la 0 pentru Lisicki.

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 1 în setul doi. Game excelent pentru Simona.

Simona Halep - Sabine Lisicki 0 - 1 în setul doi.

Simona pierde primul set. La pauză românca a cerut intervenţia medicului.

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 7. Simona pierde în tie-break cu 8 - 6.

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 6 în primul set. Simona rămâne în meci.

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 6 în primul set. Halep trebuie să câştige game-ul următor pentru a trimite setul in tie-break.

Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 5 în primul set. Lisicki nu mai greşeşte.

Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 5 în primul set. Joc în creştere pentru Halep.

Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 4 în primul set. Simona egalează!

Simona Halep - Sabine Lisicki 3 - 4 în primul set. Simona dă semne de revenire.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 4 în primul set. Sportiva din România nu reuşeşte să câştige pe propriul serviciu.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 3 în primul set. Debut modest de partidă pentru Simona.

Simona Halep - Sabine Lisicki 2 - 2 în primul set. Simona îşi fructifică serviciul.

Simona Halep - Sabine Lisicki 1 - 2 în primul set. Break Halep!

Simona Halep - Sabine Lisicki 0 - 2 în primul set.

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, joacă de la această oră în optimile de finală ale US Open pe sportiva germană Sabine Lisicki, locul 24 WTA şi favorită 24.