Antena 3 CNN Sport O nouă victorie pentru David Popovici | A câștigat proba de 100 m liber la Sette Colli Trophy de la Roma

Înotătorul român David Popovici s-a clasat sâmbătă seara pe locul întâi în finala probei de 100 m liber de la Roma, la cea de-a 59-a ediție a competiției internaționale Sette Colli Trophy.

Sursa foto: Facebook David Popovici
de Claudia Popovici    |    24 Iun 2023   •   22:53

Acesta a fost urmat în ordine de Alessandro Miressi (Italia) - 48.27 s și Matthew Richards (Marea Britanie) - 48.28 s. Tot sâmbătă, la aceași competiție, Andrei Anghel a câștigat medalia de bronz a probei de 50 de metri spate.

Calificat în finală cu al doilea timp, elevul lui Marius Grigore a încheiat cursa în 24.98 secunde. Proba a fost câștigată de italianul Thomas Ceccon (24.69 s), iar pe doi s-a clasat grecul Apostolos Christou (24.92 s), notează Mediafax.