Europarlamentarul Dan Nica a spus sâmbătă că, "dacă în România sunt între 7 și 10 zile cu frig, cu ger, România, în scenariul cel mai optimist, are deficit de capacitate de vreo 3.000 de megawați pe oră".
Europarlamentarul Dan Nica a spus sâmbătă că, "dacă în România sunt între 7 și 10 zile cu frig, cu ger, România, în scenariul cel mai optimist, are deficit de capacitate de vreo 3.000 de megawați pe oră".