Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus s-a impus pe terenul rivalei Fiorentina

Juventus s-a impus pe terenul rivalei Fiorentina

10 Feb 2018   •   00:20

FIORENTINA și JUVENTUS TORINO au deschis etapa a 24-a din SERIE A. După o primă repriză încrâncenată, cu mulți nervi de ambele părți și cu un penalty anulat gazdelor prin decizia VAR, pe motiv de ofsaid în faza premergătoare, Juventus a reușit să câștige cele trei puncte puse în joc.

A deschis scorul fosta vedetă a Fiorentinei Federico Bernardeschi, în minutul 56, iar scorul final, 2-0, a fost stabilit de Gonzalo Higuain, în minutul 86. Pentru Higuain este al șaselea gol în opt partide contra Fiorentinei.

În urma acestui rezultat, Juventus urcă pe prima poziție a clasamentului din Serie A, cu un avans de două puncte față de Napoli, care sâmbătă întâlnește Lazio Roma, locul 3, pe teren propriu.