Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj pierde două puncte pe teren propriu şi acuză arbitrajul: 1-1 cu Petrolul

02 Oct 2011   •   22:50

CFR Cluj a ratat şansa de a rămâne la un singur punct de liderul Ligii I Dinamo, remizând cu nou-promovata Petrolul.

Petrolul a condus surprinzător la pauză pe stadionul din Gruia, datorită golului înscris de Borza, care ratase un penalty în aceeaşi fază din minutul 19.

Clujenilor li s-a refuzat un penalty în minutul 32, la o fază similară cu cea când Petrolul a primit lovitura de departajare, Enes Sipovic jucând balonul cu mâna în careu. Controversele au continuat când în minutul 55 Ronny a marcat pentru Cluj, dar Haţegan a văzut un henţ imaginar şi nu a validat golul. Iuliu Mureşan a turbat de furie: "Haţegan merită 500.000 de beţe la fund! Arbitri sunt nişte incompetenţi"

Clujenii au restabilit egalitatea în minutul 59, prin Roberto De Zerbi. Cu egalul obţinut de ploieşteni, Petrolul urcă o poziţie în clasament, pînă pe locul 13, în timp ce "clujenii" rămîn pe 4.