Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculă
Publicat acum 1 ora si 53 minute
Victimele traversau regulamentar, însă șoferul care s-a apropiat nu a frânat și le-a izbit în plin.
Chemată de martori, ambulanța i-a transportat pe răniți la spital.
Cei doi bărbați au fost operați.
Pe numele șoferului, de 36 de ani, a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.