Țara în care canicula închide școlile cu lunile și trimite femeile acasă de la muncă. Povara cade aproape exclusiv pe mame
Publicat acum 5 ore si 26 minute
Ambasadorul României la Washington, Andrei Muraru, s-a întâlnit cu șeful diplomației americane, Marco Rubio, de ziua Statelor Unite, pe 4 iulie. Diplomatul român spune că SUA și România „continuă consolidarea legăturilor”.
„La aniversarea independenței SUA, am avut plăcerea să particip la această celebrare alături de secretarul Marco Rubio și alți oficiali. Continuăm să lucrăm pentru a consolida legăturile dintre țările noastre!”, a scris Muraru, pe Facebook, alături de o fotografie cu Marco Rubio.