Vameșii protestează marţi, din nou: Solicită o grilă salarială distinctă și compensații pentru riscurile profesionale
Publicat acum 1 ora si 25 minute
Patronii de restaurante şi de baruri din centrul vechi al Capitalei vor să investească pentru a reda faţa centrului istoric.
Vor face front comun cu cei din administraţia locală şi sunt dispuşi să dea bani din propiile încasări pentru a reabilita clădirile.
Cei care nu se alătură proiectului riscă să primească în fiecare lună amenzi de 5.000 de lei.
Sursa: observator.tv