FOTO. Fermă ilegală de criptomonede, găsită într-o clădire părăsită. Folosea sute de echipamente și consuma energie cât o firmă mare
Publicat acum 1 ora si 11 minute
Guvernul vrea să desfiinţeze Agenţiile de Protecţie a Mediului şi trecerea activităţii acestora în subordinea Consiliilor Judeţene, dezvăluie ecopolitic.ro.
Propunerea vine de la ministerul Mediului, care a trimis deja documentele spre aprobare ministrului Shhaideh.
Mai exact, baronii locali vor controla astfel orice aviz de mediu în legătură cu taierile de păduri sau a vânătorii, dar şi în ce priveşte transportul de deşeuri periculoase pe teritoriul României.
Dacă Agenţiile de Mediu se desfiinţează, cei care lucrează acolo ar putea să-şi piardă locurile de muncă, mai scrie ecopolitic.ro.