Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 15 ore si 10 minute
O adolescentă de 14 ani din SUA a descoperit că urma negricioasă din jurul gâtului ei era un semn grav.
Și-a dat seama că are probleme de sănătate pentru că îi era sete tot timpul, avea dureri de cap și stări de spirit schimbătoare. Urma ciudată care i-a apărut în jurul gâtului a speriat-o îngrozitor și a ajuns la medic.
Fata avea diabet de tipul II, scrie littlethings.com. Doctorii spun că dacă ai astfel de urme pe gât sau la axilă înseamnă că nivelul insulinei din corp nu este corespunzător.
Acest tip de diabet este întâlnit frecvent la persoanele tinere.