Antena 3 CNN EURO2016 Anghel Iordănescu: În cea de-a doua repriză am căzut fizic

Anghel Iordănescu: În cea de-a doua repriză am căzut fizic

15 Iun 2016   •   21:15

Selecționerul s-a declarat dezamăgit de evoluția naționalei din cea de-a doua parte a meciului cu Elveția, 1-1.

"Cred că echipa noastră a avut două reprize diferite, o primă repriză bună, am marcat și am mai avut câteva ocazii: șutul lui Chipciu, bara lui Săpunaru. Am intrat la pauză cu un avantaj, pe care ne-am dorit să-l mărim după pauză, am cerut echipei să nu facă pasul înapoi. Din păcate, în repriza a doua am căzut fizic, am pierdut posesia, am fost nevoiți să facem două schimbări, pentru că altceva doream să facem. Mă refer la schimbarea lui Pintilii care reclamă o accidentare destul de serioasă și la accidentarea lui Raț. Calificarea este la mâna noastră, o victorie cu Albania ne-ar permite să ieșim din grupe. Dacă marcam golul doi, puteam mai mult. Din păcate, nu am reușit să controlăm jocul", a declarat Iordănescu, imediat după meci.