Antena 3 CNN EURO2016 EURO 2016. Scene șocante la Națională. Iordănescu a vrut să-l trimită pe teren, el fuma în vestiar

14 Iun 2016   •   11:38

EURO 2016. Jocul bun cu Franţa, din deschiderea Euro, chiar dacă am pierdut în final din cauza golului lui Payet, a ascuns o scenă incredibilă petrecută în startul reprizei secunde, scrie Gsp.

La pauză, la scorul de 0-0, Iordănescu îşi făcuse deja un plan de abordare a părţii a doua. La startul reprizei secunde, le-a cerut secunzilor săi să-l trimită pe Alibec la încălzire fiindcă pregătea deja înlocuirea lui Florin Andone.

"Prin minutul 60 să fie pregătit că îl bag!", i-a transmis Puiu lui Viorel Moldovan. Acesta, împreună cu ceilalţi doi asistenţi ai selecţionerului, a avut parte de un şoc: Alibec nu era pe bancă! Deşi partea a doua a meciului începuse deja!

Imediat, unul dintre ei a revenit la vestiare pentru a-l căuta pe atacantul Astrei. Pe care l-a găsit în cabină. Rămăsese acolo pentru a trage câteva fumuri dintr-o ţigară!