Antena 3 CNN Show Showbiz Câţi bani câştigă Larisa Iordache, participant America Express, din renta viageră

Larisa Iordache şi Diana Bulimar fac echipă în concursul America Express-Drumul Aurului și vor traversa Mexic, Guatemala și Columbia.

Sursa foto: Antena 1
de Georgiana Adam    |    23 Ian 2023   •   14:05

Larisa Iordache de la America Express este medaliată olimpic, mondială și europeană la gimnastică artistică.

Aceasta participă alături de fosta ei colegă, Diana Bulimar, în competiția America Express, de la Antena 1.

Alături de Larisa Iordache și coechipiera sa, în cursă mai sunt opt echipe. Printre acestea se numără Andreea Antonescu și Andreea Bălan, Cătălin Scărlătescu și iubita lui, Doina Teodoru, Puya și soția lui, Melinda.

Citeşte şiRecunoşti băieţelul cu beretă şi cravată? Azi e un artist cunoscut, vedetă la show-ul America Express

Mai participă Cătălin Bordea și Nelu Cortea, stilistul Ovidiu Buta și Joaquin Bonilla, Jean Gavril și fratele lui Dinu. Ceilalți concurenți sunt Pufeh și Bruja, Bie Adam și mama ei, Mihaela.

››› Vezi galeria foto ‹‹‹

Câți bani primește Larisa Iordache, de la America Express, din renta viageră

După ce a renunțat la activitatea competițională în 2021, Larisa Iordache a rămas în lumea sportului, din postura de antrenoare.

Performanțele pe care le-a obținut sunt răsplătite de statul român cu o rentă viageră de 14.000 lei lunar, potrivit fanatik.ro.

Larisa Iordache a început gimnastica la patru ani jumătate. Prima medalie a obținut-o la opt ani, iar de-a lungul carierei a cucerit mai multe medalii de aur, argint și bronz la cele mai importante competiții din gimnastica artistică.

În palmaresul său se regăsește și o medalie de bronz la Jocurile Olimpice, cu echipa, în 2012, la Londra.

A câștigat patru medalii la Campionatele Mondiale, două de argint și două de bronz. Are 16 medalii de la Campionatele Europene, 7 de aur, 7 de argint și 2 de bronz.

Și-a încheiat cariera sportivă la 25 de ani, în 2021, după o accidentare serioasă la gleznă din cauza căreia a ratat finala la bârnă la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Cătălin Scărlătescu și Doina Teodoru au câștigat prima imunitate la America Express

”Mi-aș dori ca, pe tot parcursul acestui concurs, să nu ajungem la asta: cursa eliminatorie înseamnă că de-aici poți pleca direct acasă”, a comentat Cătălin Scărlătescu, deținătorul primei imunități.