Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Dublă Mercedes la Marele Premiu al Belgiei. Hamilton şi Rosberg, câştigători

Dublă Mercedes la Marele Premiu al Belgiei. Hamilton şi Rosberg, câştigători

Sursa foto: Foto: Agerpres/EPA
23 Aug 2015   •   16:42
Pilotul britanic al echipei Mercedes, Lewis Hamilton, a câştigat, duminică, Marele Premiu al Belgiei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de coechipierul său, germanul Nico Rosberg, şi de francezul Romain Grosejean (Lotus-Renault).
Pe locul al patrulea s-a clasat rusul Danil Kviat (Red Bull), pe cinci a trecut linia de sosire mexicanul Sergio Perez (Force India), iar al şaselea a fost brazilianul Felipe Massa (Williams).
Locurile 7-10 au fost ocupate în ordine de finladezul Kimi Raikkonen (Ferrari), olandezul Max Verstappen (Toro Rosso), finlandezul Valtteri Bottas (Williams) şi suedezul Marcus Ericsson (Sauber).