Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Sebastian Vettel a câştigat MP al Japoniei

Sebastian Vettel a câştigat MP al Japoniei

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
13 Oct 2013   •   10:50
Pilotul german al echipei Red Bull, Sebastian Vettel, a câştigat, duminică, a cincea cursă la rând, Marele Premiu al Japoniei, a 15-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de coechipierul său Mark Webber şi de francezul Romain Grosjean de la Lotus-Renault, conform Mediafax.
Pe locul patru s-a situat spaniolul Fernando Alonso (Ferrari), pe cinci a fost finlandezul Kimi Raikkonen (Lotus-Renault), iar al şaselea a trecut linia de sosire germanul Nico Hulkenberg (Sauber).
Locurile 7-10 au fost ocupate în ordine de următorii piloţi: mexicanul Esteban Gutierrez (Sauber), germanul Nico Rosberg (Mercedes), britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes) şi brazilianul Felipe Massa (Ferrari).
Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a abandonat.
Următoarea cursă, Marele Premiu al Indiei, va avea loc peste două săptămâni, la New Delhi.