Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Sebastian Vettel câştigă Marele Premiu al Malaysiei

Sebastian Vettel câştigă Marele Premiu al Malaysiei

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
24 Mar 2013   •   12:58

Pilotul Sebastian Vettel (Red Bull) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Malaysiei, a doua etapă a Campionatului Mondial de Formula1, germanul fiind urmat de coechipierul său, australianul Mark Webber, şi de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes).

Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a încheiat cursa de la Sepang pe locul patru, înaintea brazilianului Felipe Massa (Ferrari) şi a francezului Romain Grosjean (Lotus-Renault), care au trecut linia de sosire pe locurile 5, respectiv 6.

Al şaptelea a fost finlandezul Kimi Raikkonen (Lotus-Renault), iar al optulea a trecut linia de sosire germanul Nico Hulkenberg (Sauber).

Pe locurile 9-10 s-au clasat mexicanul Sergio Perez (McLaren-Mercedes) şi francezul Jean-Eric Vergne (Toro Rosso).