Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Adrian Mutu califică Fiorentina în "sferturile" Cupei Italiei, înscriind două goluri (VIDEO)

14 Ian 2010   •   19:03

Fiorentina s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce Adrian Mutu a marcat decisiv în victoria cu 3-2 în faţa lui Chievo.

Gruparea din Verona a condus de două ori în partida disputată la Firenze, însă Adrian Mutu şi Babacar au egalat de fiecare dată, pentru ca internaţionalul român să îşi treacă în cont "dubla" şi să aducă victoria grupării Viola.

Granoche a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 7, iar Mutu a egalat în minutul 35, pentru ca Bentivoglio să stabilească scorul primei reprize, 1-2, în minutul 38.

În repriza secundă, Fiorentina a reuşit să întoarcă rezultatul în doar două minute. Babacar a egalat în minutul 75, iar Adrian Mutu a punctat pentru 3-2 în minutul 77.