Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Amical: Argentina lui Maradona se revanşează în faţa suporterilor şi învinge Panama cu 3-1 (VIDEO)

Sursa foto: diego maradona
21 Mai 2009   •   10:59

Victorie pentru echipa naţională a Argentinei în partida de miercuri cu naţionala statului Panama. Echipa antrenată de Diego Maradona, compusă doar din fotbalişti care activează în liga internă din Argentina, s-a impus cu scorul de 3-1 pe stadionul pe care joacă în campionat fomaţia Colon de Santa Fe. Partida este şi o revanşă a Argentinei în faţa suporterilor după înfrângerea de coşmar din ultimul meci, 1-6 în Bolivia.
Matias de Federico a deschis scorul pantru gazde cu un şut la colţul lung în minutul 27, dar Panama a revenit foarte repede. Nelson Barahona a prins şi el un şut plasat de la 25 de metri şi a restabilit egalitatea. Jocul argentinienilor nu a avut de suferit, însă, iar golurile au venit în mod logic pentru echipa lui Maradona. Bergession a înscris mai întâi în minutul 40, apoi a închis tabela la 3-1 în minutul 85.