Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Andreini, înger şi demon pentru Tre Fiori, în Liga Campionilor (VIDEO)

Andreini, înger şi demon pentru Tre Fiori, în Liga Campionilor (VIDEO)

02 Iul 2009   •   18:10

Calificarea se joacă până la final în această dispută din Liga Campionilor, după ce SP Tre Fiori a revenit pe tabelă şi a remizat, scor 1-1, cu Sant Julia, în San Marino, în prima manşă a primului tur preliminar.

Totul mergea conform planului pentru oaspeţii din Andorra, după ce Christian Xinos a deschis scorul din penalty, cu trei minute înainte de pauză. Sant Julia a început repriza secundă cu gândul la un nou gol, însă aspiraţiile celor din Andorra au fost stăvilite de eliminarea lui Vicente Munoz, care a lovit cu cotul într-o săritură la cap.

În minutul 75, Matteo Andreini ? cel care acordase penalty-ul mai devreme printr-un fault la Victor Moreira ? a egalat, după ce a urmărit şutul respins de Ivan Perianes.

Cele două formaţii vor juca partida retur, în Andorra La Vella, marţi.