Antena 3 CNN Sport Fotbal extern AS Roma câştigă la Parma şi obligă Inter să învingă pe Lazio (VIDEO)

AS Roma câştigă la Parma şi obligă Inter să învingă pe Lazio (VIDEO)

Sursa foto: francesco totti
02 Mai 2010   •   10:03

Trupa din ?Cetatea Eternă? pune presiune pe Internazionale în lupta pentru Scudetto după o victorie reputată sâmbătă, la Parma, cu 2-1. Totti şi compania s-au impus fără mari emoţii şi au abligat echipa lui Chivu să câştige duminică, pe Stadio Olimpico, împotriva unei echipe Lazio care tot sezonul a fost chinuită de grijile retrogradării.
Totti a deschis scorul pentru Roma în minutul 5, după un lob de efect peste Mirante, iar Taddei a dublat avantajul în minutul 75, cu o lovitură de cap din alergare. Parma nu a reuşit decât un gol de onoare, în minutul 81, prin Lanzafame.

Tot sâmbătă, AC Milan a învins Fiorentina cu 1-0 pe stadionul San Siro şi şi-a asigurat matematic locul în sezonul viitor al Ligii Campionilor.