Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Atletico Madrid - Barcelona 4-3. Liderul pierde după ce a condus de două ori (VIDEO)

Atletico Madrid - Barcelona 4-3. Liderul pierde după ce a condus  de două ori (VIDEO)
Sursa foto: messi barcelona
01 Mar 2009   •   22:27

Barcelona nu şi-a revenit după ce a pierdut săptămâna trecută în faţa lui Espanyol, şi a cedat şi meciul cu Atletico Madrid cu 3-4. Meciul a fost cu siguranţă spectaculos pentru spectatori, dar de infarct pentru jucătorii catalani.
Au condus cu 2-0, au fost egalaţi, pentru ca apoi să preia din nou conducerea. În final însă, gazdele reuşesc două goluri ce duc scorul final la 4-3.
În acest fel, Real Madrid rămâne la patru punctele în spatele Barcelonei.
Scorul a fost deschis de Henry, care înscrie în minutul 19, Messi face apoi 0-2 în minutul 31, după o acţiune personală superbă. Minutele 32 şi 56 aduc reuşitele gazdelor prin Forlan şi Aguero. Scorul era egal 2-2, când Henry reuşeşte dubla (min.72).
Surpriză însă, în minutul 80, acelaşi Forlan egalează din penalti, iar Aguero marchează şi el golul doi din meci în ultimul minut! Atletico-Barca 4-3, iar liderii pierd din ritm şi avans, lucru îngrijorător având în vedere ritmul excelent al rivalilor de la Real Madrid. Deja catalanii simt presiunea şi suflul din ceafă, deşi oficialii dădeau asigurări că Barcelona se simte în siguranţă şi în mare formă.