Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern Munchen-Eintracht 4-0. Slăbeşte presiunea pe Jurgen Klinsmann.Rezultate Bundesliga

Sursa foto: jurgen klinsmann
11 Apr 2009   •   21:27

Bayern Munich a redus presiunea pe antrenorul Jurgen Klinsmann după victoria categorică cu Eintracht Frankfurt. Klinsmann era cu un picior afară din club după înfrângerile cu Wolfsburg şi Barcelona în Champions League .
Cu toate acestea golurile lui Franck Ribery (3), Luca Toni (17), Lucio (36) şi Bastian Schweinsteiger (48) au ajutat la liniştirea fanilor neliniştiţi şi îi menţin pe campioni la trei puncte în spatele liderilor din Wolfsburg, care au trecut de Borussia Monchengladbach 2-1.

Internaţionalul francez Franck Ribery a stabilit tonul după doar trei minute, iar 10 minute mai târziu îi pasează pentru golul lui Luca Toni . Meciul era încheiat după ce Lucia aduce a treia reuşită imediat după prima jumătate de oră. Debutul celei de-a doua reprize stabileşte şi scorul final.

În altă întâlnire, mijlocaşul român Vlad Munteanu a marcat unicul gol al Arminiei Bielefeld în înfrângerea de pe terenul lui Energie Cottbus, scor 1-2

Clasament: 1. VfL Wolfsburg 54p, 2. Bayern 51p, 3. Hamburg 51p (26j), 4. Hertha 49p, 5. Stuttgart 45p (26j) ... 11. FC Koln 32p ... 15. Arminia 24p ... 17. Cottbus 23p, 18. Karlsruher 18p.