Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern și Malaga completează tabloul sferturilor de finală în Liga Campionilor

Bayern și Malaga completează tabloul sferturilor de finală în Liga Campionilor

14 Mar 2013   •   00:00

Bayern Munchen şi Malaga s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile desfăşurate miercuri seara, în manşa secundă a optimilor de finală.

Bayern a fost învinsă pe teren propriu de Arsenal Londra cu 2-0, goluri Olivier Giroud 3 și Laurent Koscielny 86,  dar s-a calificat mai departe grație victoriei cu 3-1 obținută în deplasare.

De partea cealaltă, Malaga a reușit să întoarcă rezultatul de 1-0 din tur de la Porto și să se califice grație victoriei cu 2-0. Au marcat Isco 43 și Roque Santa Cruz 77.

În sferturile de finală s-au mai calificat Real Madrid, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, Juventus Torino, FC Barcelona şi Galatasaray Istanbul. Tragerea la sorţi a sferturilor de finală va avea loc vineri, la Nyon (Elveţia)