Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Beşiktaş-Man. United 0-1. Veteranul Scholes asigură punctele

Beşiktaş-Man. United 0-1. Veteranul Scholes asigură punctele

Beşiktaş-Man. United  0-1. Veteranul Scholes asigură punctele
Sursa foto: paul scholes
16 Sep 2009   •   00:49

Manchester United a început bine campania UEFA Champions League cu 1-0 contra Besiktas pe un stadion Inonu din Istanbul foarte gălăgios..
Paul Scholes a reuşit singurul gol al serii în minutul 13 după pauză,

Wayne Rooney şi Nemanja Vidic au avut jumătăţi de ocazie în primele 45 de minute în timp ce portarul lui United, Ben Foster, a avut o ieşire nervoasă când Serdar Ozkan a devit peste bară.

Michael Carrick nu a reuşit să profite de ezitarea celor de la Besiktas în primele minute de la reluarea jocului.
Şutul puternic al lui Nani a fost respins de portarul turc Hakan Arikan doar până la Scholes, care a reuşit un gol cu capul pentru a stabili scorul final.
Introducerea în joc a lui Dimitar Berbatov şi Owen, care a marcat prima apariţie în Champions League în patru ani şi jumătate, a însemnat plecarea din teren lui Carrick şi Rooney.