Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bogdan Stancu a marcat un supergol, iar Orduspor a remizat cu Fenerbahce

Bogdan Stancu a marcat un supergol, iar Orduspor a remizat cu Fenerbahce

de M.T.    |    05 Ian 2012   •   10:32

Bogdan Stancu a deschis scorul pentru Orduspor în meciul pe care echipa sa l-a încheiat la egalitate pe propriul teren împotriva lui Fenerbahce Istanbul, scor 1-1, în etapa a 18-a din campionatul Turciei.

Fostul stelist a marcat cu un şut senzaţional în minutul 18, egalarea fiind adusă în repriza a doua de Emre Belozoglu.

Atacantul român, împrumutat de la Galatasaray, este golgheterul echipei sale în acest sezon, reuşind să marcheze de cinci ori până acum.

În clasamentul din Turcia, Galatasaray este lider, cu 40 de puncte, patru mai mult decât Fenerbahce, podiumul fiind completat de Besiktas. Orduspor se află pe locul 14, cu 18 puncte.