Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bosniacii lovesc de trei ori bara, dar Portugalia învinge cu 1-0 la Lisabona (VIDEO)

Sursa foto: bruno alves
15 Noi 2009   •   13:25

Portugalia a învins foarte greu naţionala Bosniei pe teren propriu, cu scorul de 1-0. Bruno Alves a fost marcatorul golului, în minutul 31, pentru lusitani. Bosniacii au ratat, însă, cât pentru trei meciuri şi se pot considera foarte ghinionişti că nu au luat de la Lisabona drept "suvenir" o victorie.
Cu o mulţime de jucători de top din Bundesliga în formaţie, bosniacii s-au prezentat la Lisabona cu tupeu şi au arătat un joc foarte agresiv în faţa echipei lipsite de accidentatul Cristiano Ronaldo. Portugalia a marcat singurul gol al meciului în prima repriză, moment din care oaspeţii au ieşit la atac. Misimovic, Dzeko şi Ibisevic i-au dat mari emoţii portarului lusitan Eduardo, care văzut mingea de trei ori cum a lovit bara porţii sale.
Returul de la Sarajevo se joacă miercuri, 18 noiembrie.