Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bratu a jucat pentru Litex Lovech în Liga Campionilor. Vezi rezultate din turul trei preliminar

28 Iul 2010   •   11:31

Atacantul român Florin Bratu a fost rezervă la Litex Lovech şi a intrat pe teren în minutul 73 al partidei în care bulgarii au remizat, scor 1-1, pe teren propriu, cu MSK Zilina, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Bratu a intrat în locul lui Sandrinho, la scorul de 0-1 pentru oaspeţi, după reuşita lui Majtan din minutul 65. Slovacii au fost egalaţi în minutul 78 de Wellington, care menţine campioana Bulgariei în cărţile calificării.

Dinamo Kiev, fără Tiberiu Ghioane, a învins pe Gent cu scorul de 3-0, pe teren propriu, şi a luat o opţiune serioasă pentru calificarea în play-off-ul destinat echipelor non-campioane.