Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bremen trece pe locul şapte - Werder - FC Koln 3-1. Rezultate Bundesliga (VIDEO)

16 Noi 2008   •   22:28

Un penalti timpuriu a eliberat presiunea meciului pentru Werder care a trecut în avantaj încă din minutul 15 prin penalti, în faţa lui Koln. Jumătate de oră mai târziu vine şi golul doi care rezolvă acest meci.
Milivoje Novakovic reduce din diferenţă în minutul 48, dar un şut fenomenal al lui Hugo Almedia ? min 55 stabileşte scorul final pentru Bremen.
În urma acestui rezultat, Bremen trece pe locul 7 în campionatul Germaniei, la 8 puncte distanţă de primul loc. Atacantul român al celor de la FC Koln, Sergiu Radu, a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 67, în locul lui Vucicevic.