Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Burdujan ţine Şahtior în şah şi schimbă liderul în Ucraina

Burdujan ţine Şahtior în şah şi schimbă liderul în Ucraina

29 Aug 2011   •   11:15

După Mazilu, care i-a dat gol în egalul cu Arsenal Kiev (1-1), un alt fost rapidist i-a provocat dureri de cap lui Mircea Lucescu. Lucian Burdujan a marcat două goluri pentru Cernomoreţ Odessa şi a ajutat penultima clasată să obţină o remiză, scor 2-2, în faţa lui Şahtior Doneţk.

În urma acestui rezultat, echipa lui  Mircea Lucescu a fost întrecută în clasament de rivala Dinamo Kiev, la un singur gol diferenţă.

Burdujan, care a mai adus un punct lui Cernomoreţ în disputa cu Denpr (1-1), a deschis scorul în minutul 5 şi a reuşit "dubla" în ultimul minut de joc. Golurile oaspeţilor au fost marcat de Jadson, înainte de pauză, şi Douglas, în minutul 83.