Antena 3 CNN Sport Fotbal extern CFR Cluj scoate o remiză in extremis cu AS Roma, în ultimul meci european al sezonului

08 Dec 2010   •   23:50

CFR a remizat pe teren propriu cu AS Roma, scor 1-1, în ultimul joc din grupele Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate de Borriello şi Traore.

Golul marcat de Marco Borriello în minutul 21 al partidei cu CFR este primul pe care atacantul italian îl reuşeşte în Liga Campionilor pe teren străin în întreaga sa carieră. Traore a egalat pe finalul meciului, când mai erau două minute din timpul regulamentar, după care a făcut câteva semne obscene către galeria clujeană. "Pentru mine a fost greu să joc, am fost fluierat, am ratat, însă e bine că am punctat până la urmă. Voiam foarte mult să înscriu azi, să dedic golul publicului. Oamenii nu au răbdare cu mine, însă asta mă motivează. Sunt bucuros că am înscris, nu mai contează acum că m-au înjurat, am trecut peste acest moment", a spus Traore.

Cu Lobonţ în poartă, romanii s-au calificat în primăvara europeană, în timp ce echipa antrenată de "interimarul" Alin Minteuan era oricum eliminată din competiţie, încă înaintea disputării partidei.