Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Cupa UEFA: Vedeţi rezultatele înregistrate în etapa a 2-a

Cupa UEFA: Vedeţi rezultatele înregistrate în etapa a 2-a

07 Noi 2008   •   01:15

Fără echipe româneşti în competiţie, Cupa UEFA îşi pierde din interes în rândul microbiştilor din ţara noastră, însă meciurile din faza grupelor continuă să fie spectaculoase. În grupa E, AC Milan a fost salvată de Ronaldinho în ultimul minut al meciului cu Braga de pe teren propriu, scor 1-0. A fost o victorie muncită de italieni, care a trecut pe primul loc în grupă.
În aceeaşi grupă, fosta adversară a rapidiştilor, Wolfsburg, a făcut instrucţie cu Heerenveen, formaţia olandeză fiind învinsă cu scorul de 5-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 31, prin Vayrynen, pentru ca Edin Dzeko să egaleze după trei minute şi Grafite să întoarcă rezultatul în minutul 39. Wolfsburg a dominat repriza secundă şi Zvjezdan Misimovic a adăugat un al treilea gol în minutul 53, înainte ca Dzeko să îşi treacă în cont dubla, în minutul 61. Tabela a fost închisă de Jacek Krzynowek, în minutul 71, iar Wolfsburg a obţinut primele puncte în această grupă.