Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Dan Petrescu a promovat cu Kuban Krasnodar în prima ligă rusă

Dan Petrescu a promovat cu Kuban Krasnodar în prima ligă rusă

18 Oct 2010   •   10:45

Kuban Krasnodar, formaţie antrenată de Dan Petrescu, este virtual promovată în prima ligă rusă de fotbal, după victoria cu scorul de 1-0 reuşită duminică, în deplasare, cu Jemciujina Soci, în etapa a 36-a a ligii secunde.

În cele 34 de meciuri ca antrenor al ruşilor Dan Petrescu a strâns 76 de puncte, cu 12 mai mult decât ocupanta locului 3. Cu 4 etape până la finalul sezonului, Kuban Krasnodar nu mai poate pierde una din primele două poziţii în clasament.

Unicul gol al partidei de la Soci a fost reuşit de Aleksei Skverniuk, în minutul 85, la numai trei minute de la intrarea sa pe teren. Gigel Bucur a fost titular la Kuban, primind un cartonaş galben şi fiind schimbat în minutul 55.