Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Dan Petrescu şi Kuban, la o singură victorie de promovarea în prima ligă rusă

Dan Petrescu şi Kuban, la o singură victorie de promovarea în prima ligă rusă

15 Oct 2010   •   11:34

Echipa lui Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a învins-o pe rivala locală FC Krasnodar cu scorul de 1-0, în deplasare, într-un meci din etapa a 33-a, şi este foarte aproape de a obţine promovarea în prima ligă.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vladislav, în prelungirile primei reprize, astfel că echipa "Bursucului" a reuşit să păstreze avansul de 10 puncte faţă de locul doi, Volga Nijni Novgorod, învingătoare în deplasarea de la Briansk (1-0).

Kuban Krasnodar are 12 puncte avans în faţa locului trei, Nijni Novgorod, astfel că o nouă victorie etapa viitoare, contra celor de la  Zhemchuzhina Sochi, i-a asigura promovarea şi matematic.