Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Daniel Niculae a marcat pentru Monaco, în deplasare la Marseille (VIDEO)

Daniel Niculae a marcat pentru Monaco, în deplasare la Marseille (VIDEO)

13 Sep 2010   •   13:12

Daniel Niculae a fost printre puţinii stranieri care s-au evidenţiat în acest weekend, fostul atacant al Rapidului înscriind din nou pentru AS Monaco. "Nico" a ajuns la cota trei, în cinci etape, prin golul marcat în partida pe care echipa sa a disputat-o pe Stade Velodrome, contra lui Olympique Marseille.

Daniel Niculae, care etapa trecută a fost decisiv chiar împotriva fostei sale echipe Auxerre, a marcat în minutul 15 şi a fost înlocuit în minutul 75 cu Igor Lolo.

Rezultatul final a fost unul de egalitate, scor 2-2. Valbuena a egalat în minutul 42 pentru Marseille, Monaco a trecut în avantaj în minutul 70 după golul lui Chu Young Park, dar două minute mai târziu Adriano Pereira a marcat în propria poartă, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

AS Monaco se află pe locul 10, cu şase puncte şi un meci mai puţin disputat, în timp ce pe primul loc se află Tolouse, cu 15 puncte.