Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Dayro Moreno continuă să facă furori în Copa Libertadores (VIDEO)

Dayro Moreno continuă să facă furori în Copa Libertadores (VIDEO)

Sursa foto: dayro moreno
18 Mar 2010   •   18:11

Dayro Moreno îşi continuă perioada bună prin care trece de când a reveni în Columbia. Fostul atacant al Stelei a marcat un nou gol pentru Once Caldas în Copa Libertadores, în partida de miercuri cu CF Monterrey, încheiat cu scorul de 2-2. Moreno, plecat de la Steaua pe uşa din dos, a arătat şi în această partidă o dezinvoltură surprinzătoare pentru cei care l-au urmărit evoluând la Steaua.
Adus de Steaua cu surle şi trâmbiţe în ianuarie 2008 şi trimis înapoi acasă după doi ani fără nici o ezitare, Dayro Moreno arată că se simte în America de Sud precum peştele în apă. Doar un minut i-a luat lui Moreno să deschidă scorul în partida Monterrey - Once Caldas, cu o "scăriţă" de mare efect peste portarul Orozco. Cu toate acestea, Martinez şi Cardozo au recuperat două goluri pentru gazde în minutele 18 şi 46. Castrillon a egalat în mintul 66 pentru Caldas şi a închis tabela la 2-2.