Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Două goluri controversate o menţin pe Chelsea în cursa pentru titlu

Două goluri controversate o menţin pe Chelsea în cursa pentru titlu

01 Mai 2011   •   00:15

Chelsea a învins în mod controversat pe Tottenham Hotspur cu 2-1, pe Stamford Bridge, apropiindu-se la trei puncte de liderul Manchester United, însă niciunul din golurile "albaştrilor" nu trebuia să fie valabil.

Sandro a deschis scorul pentru Spurs în minutul 19, cu un şut de la distanţă, după care Chelsea a egalat în urma unei erori a lui Heurelho Gomes, care părea că a scăpat în poartă şutul lui Frank Lampard înainte de pauză. Apoi, cu două minute înainte de final, Salomon Kalou a împins în poartă mingea luftată de Didier Drogba, însă reluările au arătat că acesta se afla în ofsaid.

Chelsea a dominat fără îndoială partida şi merita victoria, însă rezultatul a redeschis discuţiile despre tehnologia video, care ar fi scos Chelsea din lupta pentru titlu în loc să menţină un "beneficiu romantic" al jocului, acela de a lăsa loc de discuţii.